O nas

Czym jest właściwie Dom Matki?

Dom Matki jest to przestrzeń stworzona całkowicie z prywatnych środków wielu podmiotów: wolontariuszy, czy firm jak Provident Polska. W działaniach wspierają nas Fundacja Inna Przestrzeń, lokalny samorząd i wiele innych firm, instytucji, a także osób prywatnych z całego świata!

Zadaniem Domu Matki jest kompleksowa i długoterminowa pomoc kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Ze względu na rosyjską agresję na Ukrainę Dom Matki rozpoczyna swoją działalność jako bezpieczne schronienie dla kobiet z Ukrainy – w szczególności będących w ciąży i matek maleńkich dzieci. Wierzymy, że tym osobom potrzebna jest w tej chwili największa pomoc w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości oraz bezpieczny start w nowe życie dla ich nienarodzonych i nowonarodzonych dzieci 💙💛

Jednak Dom Matki jest miejscem dla wszystkich mam i docelowo będzie pomagał wszystkim kobietom w potrzebie 🤍❤️

Tylko razem możemy pomagać!

Dom Matki jest niezwykłym miejscem, ponieważ wiele osób włożyło w niego całe swoje serce. Cały budynek został wyremontowany przez ponad 70 wolontariuszy, którzy pracowali przez 3 tygodnie. Koordynatorem Pomocy Humanitarnej w domu została wolontariuszka zaangażowana od początku wojny w działania na terenie punktów recepcyjnych w Warszawie, a pracują w nim nauczycielki – uchodźczynie z Ukrainy, które za cel swojej obecności w Polsce, powzięły sobie pomaganie ukraińskiej społeczności w Warszawie. Nasze działania wspiera także Fundacja Inna Przestrzeń, która odpowiada za projekt Centrum Wsparcia Koordynacji, które z kolei działa na rzecz płynnego przekazywania informacji i usprawnienia współpracy między różnymi placówkami i instytucjami.

Jednak wciąż wracamy do tego, że tylko razem możemy sobie poradzić z z tym kryzysem humanitarnym. My, na miejscu, każdego dnia mierzymy się pomocą naszym gościniom z najróżniejszymi kwestiami związanymi z życiem w Polsce… Jednak Wasza pomoc – jako wolontariuszy, czy darczyńców – pozwala nam działać sprawnie. 

Wszystkie zdjęcia Domu Matki użyte na stronie zostały wykonane przez Invictus Production by Piotr Myszkowski