Małego Rycerza 25, Warszawa, Polska
+48 730 344 384 (Anna Kłos PL / ENG)
+48 730 344 384 (PL / ENG)

Wsparcie firm i instytucji

Czemu potrzebujemy pomocy?

Choć w naszym domu przebywa dużo mniej osób niż w ogromnych punktach recepcyjnych, to gościmy tych najbardziej potrzebujących: kobiety w ciąży oraz mamy maleństw. Ich potrzeby są dużo większe niż starszych dzieci, czy dorosłych. Jednak wiele z naszych gościń poza maleństwem ma też potomstwo wieku przedszkolnym i szkolnym…  Dlatego choć nie mamy tysięcy osób, to mamy przedstawicielki każdej możliwej grupy wiekowej i musimy sprostać wielu wyzwaniom.

Nasz Dom jest finansowany z prywatnych środków wielu organizacji, fundacji, jak Inna Przestrzeń, czy firm, jak Provident Polska. Jednak przy skali pomocy humanitarnej jaką niesiemy, z wyjątkiem kilku największych organizacji pomocowych, nie istnieje jedna, która dałaby radę zaspokoić wszystkie potrzeby takiego miejsca. Zarówno jeśli chodzi o zakres niesionej pomocy materialnej, jak i kwestie zupełnie życiowe, czy psychologiczne. 

Każdego dnia stajemy przed koniecznością zadbania holistycznie o nasze gościnie i ich dzieci. Oczywiście w pierwszej kolejności pomagamy im zaspokoić te najbardziej podstawowe potrzeby, takie jak wyżywienie, zapewnienie opieki medycznej, dostęp do leków. Jednak staramy się też nie zapominać o tym, że są to takie same osoby jak my i jeszcze miesiąc temu wiodły normalne życie, miały pracę, hobby, zainteresowania… Dlatego jednocześnie z zaspokajaniem podstawowych potrzeb i wsparcia psychologicznego w miarę naszych (niezbyt dużych możliwości) staramy się pamiętać o zapewnieniu naszym gościom dostępu do ich kultury, a także wszystkich potrzebnych im informacji. 

Kogo gościmy?

Dom Matki jest miejscem w którym bezpieczne schronienie, czyli taki inkubator-dom mogą znaleźć wszystkie potrzebujące mamy ze szczególnym uwzględnieniem kobiet w ciąży oraz mam noworodków. Jednak naszym nadrzędnym celem w tej chwili jest zapewnienie naszym gościniom jak najlepszego startu w nowe życie w Polsce. Dlatego miejsce w naszym domu mają samotne mamy, ale także rodziny wielopokoleniowe, gdzie znajdą się wszystkie kategorie wiekowe od maluszka do babci 😉 

Każda osoba, fundacja, czy firma, która decyduje się nam pomóc jest dla nas niezwykle ważna.

To właśnie zaangażowanie osób prywatnych i wszystkich firm, czy fundacji sprawia, że możemy skutecznie działać na rzecz naszych gościń. Także sama świadomość, że w ciągłej walce o godne warunki i dobry start w życie w Polsce, nie jesteśmy sami i wspiera nas tylu ludzi o wielkich sercach, daje nam siłę, aby każdego dnia wstać rano i robić to, co robimy.

Właśnie dlatego, jeśli reprezentujesz firmę lub fundację i chcesz nam pomóc – koniecznie odezwij się bez względu na to jakiego rodzaju i jak duża miałaby być ta pomoc. Nasza koodrynatorka pomocy humanitarnej – Anna Kłos, śmieje się, że zarządzanie takim obiektem jest jak układanie puzzli. Twoja firma lub fundacja może się stać jednym z elementów tej układanki. 

Pomoc materialna

Potrzeby naszych gości są bardzo duże mimo tego, że ich ilość nie jest duża. Jednak jednostkowo jest bardzo mało artykułów, których potrzebujemy mieć duży zapas (są to np. woda, soki, pieluszki, papier toaletowy…). Dlatego jeśli Twoja firma chce pomóc naszym gościom w zakresie dostarczenia im niezbędnych artykułów będziemy bardzo wdzięczni jeśli najpierw się z nami skontaktujesz, żebyśmy mogli dać Ci znać co aktualnie jest potrzebne. Bardzo ważna jest dla nas każda pomoc, jednak chcemy też zadbać o to, aby wszystkie środki, które przekażesz na działania w naszym miejscu były wykorzystane jak najbardziej efektywnie. 💙💛

Wolontariat pracowniczy

Zawsze jest nam ogromnie miło, gdy indywidualni darczyńcy, firmy, czy fundacje wspierają działalność pomocową naszego punktu zapewniając artykuły niezbędne do zaspokajania potrzeb gości. Jednak poza rzeczami materialnymi z miłą chęcią przyjmiemy pomoc wszystkich, którzy chcieliby przyłożyć swoją rękę do funkcjonowania Domu ❤ Wiele firm decyduje się dać pracownikom możliwość uczestniczenia w wolontariacie w godzinach pracy przez określoną ilość dni w roku. Jeśli Twoja firma daje taką opcję – powitamy Ciebie i wszystkich Waszych pracowników z otwartymi ramionami wśród naszych wolontariuszy. Jednak zanim postanowicie nas odwiedzić koniecznie zajrzyj na stronę o wolontariacie, ponieważ praca w tak kameralnym punkcie różni się od tego co się robi w wielkich punktach recepcyjnych. 

Osobą z którą możesz się kontaktować w tej sprawie wsparcia instytucjonalnego/firmowego lub wolontariatu pracowniczego jest Koordynator Pomocy Humanitarnej Anna Kłos (PL / ENG), która jest dostępna pod numerem +48 730 344 384.

Wszystkie zdjęcia Domu Matki użyte na stronie zostały wykonane przez Invictus Production by Piotr Myszkowski