Małego Rycerza 25, Warszawa, Polska
+48 730 344 384 (Anna Kłos PL / ENG)
+48 730 344 384 (PL / ENG)

Wolontariat

Chcesz pomóc naszym gościom przychodząc na wolontariat?

Jest wiele sposobów na niesienie pomocy naszym gościom z Ukrainy. Poniżej przedstawiamy tylko kilka z nich, które jak do tej pory są dla nas najistotniejsze. 

Gdy nie znasz ani ukraińskiego, ani rosyjskiego....

Możesz przyjść pomóc nam sortować rzeczy na magazynie, sprawdzać stan zapasów, pilnować porządku w domu, pomóc naszym gościom z codziennymi czynnościami. 

Gdy znasz język...

Jesteś dla nas najcenniejszym wolontariuszem/wolontariuszką, ponieważ mimo 3 pracowników etatowych mówiących po ukraińsku, każdego dnia odpowiadamy na setki pytań i udzielamy odpowiedzi na tysiące wątpliwości, więc każdy kto może nas w tym wesprzeć jest na wagę złota!

Ponadto nasze gościnie bardzo chcą uczyć się polskiego, więc jeśli jesteś w stanie im z tym pomóc, będą bardzo wdzięczne 🙂 

Jeśli lubisz dzieci, jesteś przedszkolanką lub nauczycielką/nauczycielem....

Możesz pomóc nam zorganizować czas naszym dzieciom. Wszelkie warsztaty i formy aktywności są bardzo mile widziane! Mamy małą świetlicę gdzie można prowadzić np. warsztaty plastyczne, dysponujemy też dużym placem zabaw, który jest świetnym miejscem do aktywności fizycznej 🙂 

Jeśli masz samochód...

Koniecznie dołącz do Wolontariackiej Floty Modlińskiej 6d (punkt recepcyjny), czyli grupy na What’sApp gdzie piszemy prośby o przewiezienie naszych gości do lekarza lub transport niezbędnych rzeczy. Możesz też dopisać się do naszej listy wolontariuszy jako kierowca, jeśli nie używasz What’sapp. Znajdziesz ją tutaj: (w budowie).

 

W ramach pomocy nam...

Możesz liczyć na to, że podczas Twojej pierwszej obecności w Domu podpiszemy porozumienie o wolontariacie na rzecz Domu (naszymi wolontariuszami opiekuje się Fundacja Inna Przestrzeń). Otrzymasz wtedy od nas imienny identyfikator. Zawsze, gdy będziesz w Domu obowiązuje Cię ubezpieczenie NNW. 

Jeśli planujesz być u nas wolontariuszem związanym ze szczególnie delikatnymi kwestiami np. prawnymi, czy zdrowotnymi – postaramy się zapewnić Ci również ubezpieczenie OC.

Jeśli przychodzisz do nas w ramach wolontariatu pracowniczego, lub z jakichkolwiek powodów potrzebujesz potwierdzenia obecności u nas zgłoś to do pracownika na miejscu – wystawimy niezwłocznie odpowiedni dokument 🙂

Pamiętaj też, że aby pracować (także wolontaryjnie!) trzeba jeść i pić, więc zawsze śmiało bierz wodę lub coś do jedzenia jeśli dłużej u nas działasz. 💙💛

Dziękujemy, że chcesz pomagać nam i naszym gościom!